Home

Home

    1. Sep 22 Sun

      1. Sep 23 Mon

        1. Week B
        2. 16:15-19:30
          Rocketry Club Launch Event 2Canada Common
        3. 16:15
          Netball v Priestlands School: U16A & U15A
      2. Sep 24 Tue

        1. Fifth Year Classicists to the Ashmolean MuseumOxford
        2. First Years MIDYIS Testing: Period 2, 3, 4, 5, 6
        3. 10:00-13:00
          Year 6 Taster Morning
        4. 13:10
          Colts House FootballAstro Turf
        5. 14:30-16:30
          Open AfternoonHospitality
        6. 18:00
          U13 Belfast Netball Tour Information Evening: Hospitality Suite
      3. Sep 25 Wed

        1. IT Trip to the National Museum of Computing: Fifth Years
        2. 08:50-15:50
          First Year Trip to Tile Barn: Group I/4
        3. 14:00
          Football v Havant and South Downs College: 1st XI
        4. 14:30
          Netball v St Catherine's School: U13A: National Cup
        5. 15:00
          Girls' Hockey v Churcher's College: 2nd XI
        6. 18:00-19:30
          History Department Lecture Series: Hospitality SuiteHOSPDr Chris Fuller "The War on Terror- The Secret History of the CIA's Lethal Drone Programme!
      4. Sep 26 Thu

        1. 08:15-08:30
          Morning Prayers: Commemoration RoomCommemoration Room
        2. 08:50-15:50
          First Year Trip to Tile Barn: Group I/3
        3. 13:10
          Sixth Form House FootballAstro Turf
        4. 13:30-14:00
          Quiet Time: Commemoration RoomCommemoration Room
        5. 18:00-21:45
          New Parents' Evening: Main HallHall
      5. Sep 27 Fri

        1. Artist in Residence, Mark Spray: Art Dept
        2. Non-Uniform Day - Charities CommissionCharity TBC
        3. 08:50-15:50
          First Year Trip to Tile Barn: Group I/6
        4. 10:55-11:10
          Krispy Kreme Sale - Charities CommissionAtrium
        5. 13:30-14:00
          Space for Muslim Prayers: Commemoration Room
        6. 16:00-17:30
          Junior HouseAstro Turf
      6. Sep 28 Sat

        1. Girls' Hockey v St George's College, Weybridge: 1st & 2nd XI; U16A & B; U15A; U14A & B; U13A, B, C & D; U12A, B, C & D
        2. Rugby v Ryde School with Upper Chine: 1st XV; U16A; U15A & B; U14A & B; U13A & B; U12A & B